Marek Grajczak 

Urodził się 2 sierpnia 1990 roku w Poznaniu. Jego przygoda z muzyką zaczęła się, gdy miał 8 lat. Wtedy to rozpoczął naukę gry na skrzypcach pod okiem mgr Małgorzaty Janickiej w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. K. Kurpińskiego w Poznaniu. W ciągu tych 6 lat kilkakrotnie był laureatem szkolnych konkursów wykonawczych, brał także udział w konkursach na szczeblu wojewódzkim oraz młodzieżowych spotkaniach muzycznych, a I stopień szkoły muzycznej ukończył z wyróżnieniem.

Jest również absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina, gdzie początkowo był uczniem mgr Mirosława Bocka, a następnie tajniki skrzypcowej wirtuozerii przekazywał mu mgr Jan Romanowski, pod którego kierunkiem uzyskał dyplom muzyka instrumentalisty.

12 – letnia przygoda z muzyką, dzięki której poznał wielu nowych przyjaciół, sprawiła, że nie mógł „ot tak” zaprzestać muzykowania. Choć obecnie jest studentem Wydziału Informatyki Politechniki Poznańskiej , gdzie poświęca się swojej drugiej pasji, jaką są komputery, wciąż współpracuje z kwartetem smyczkowym Semplice pod dyrekcją Karola Drynkowskiego, a w wolnym czasie bawi się muzyką improwizując zarówno na skrzypcach jak i na instrumentach klawiszowych, ze szczególnym umiłowaniem muzyki rozrywkowej, jazzu i bluesa. Jako rodowity Poznaniak oraz wielki miłośnik piłki nożnej jest wiernym kibicem poznańskiego Lecha, a w trosce o zdrowie i dobrą kondycję często sam próbuje swoich sił na boisku, grając w piłkę z przyjaciółmi. Na pytanie jak znajduje na to wszystko czas, Marek odpowiada: „Kluczem jest dobra organizacja czasu – tego właśnie nauczyła mnie szkoła muzyczna”.