Joanna Adamska

Urodziła się 29 października 1985 roku w Poznaniu i tutaj odbyła swoją edukację. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 9 lat w Szkole Integracyjnej nr 68 pod kierunkiem artystycznym pani mgr Małgorzaty Molinek, którą kontynuowała w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Kurpińskiego w klasie skrzypiec pani mgr Anny Dąbrowskiej. W 2003 roku rozpoczęła naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w klasie altówki pod kierunkiem kolejnych nauczycieli: mgr Elżbiety Szymańskiej – Drzewieckiej, mgra Dominika Dębskiego, mgr Małgorzaty Karasiewicz oraz mgra Jana Romanowskiego. Wraz z II stopniem rozpoczęła również przygodę, która przerodziła się we współpracę z licznymi kwartetami smyczkowymi.

Joanna brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez nauczycieli poznańskiej Akademii Muzycznej, a także w licznych konkursach na szczeblu wojewódzkim i krajowym.  Koncertowała solo bądź w zespołach w kraju i zagranicą. Wykonywała muzykę zarówno klasyczną jak i jazzową czy bluesową. Towarzyszyła zespołowi Justyny Steczkowskiej, „Siewcom Lednicy” podczas spotkań młodych na polach lednickich i przy nagraniu  płyty „Nie lękajcie się”, a także - zespołowi „Wielbienie”. W 2009 roku otrzymała dyplom muzyka instrumentalisty. Obecnie współpracuje z zespołami kameralnymi (głównie kwartetami smyczkowymi).

Równolegle ze szkołą muzyczną uczęszczała do Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny, po ukończeniu którego studiowała na Politechnice Poznańskiej Zarządzanie i Marketing. W ramach programu Erasmus pobierała naukę na Universidade do Porto, a także w Conservatório de Música do Porto w Porto (Portugalia). W 2009 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie Studencki Nobel na najlepszego studenta Rzeczpospolitej Polskiej. 11 października 2010 roku ukończyła studia politechniczne uzyskując tytuł magistra inżyniera.