Anna Szeląg

Urodziła się w 1988 r. w Poznaniu. Od dziecięcych lat wykazywała zamiłowanie do różnych form artystycznych, przede wszystkim do muzyki. Przygodę z muzyką rozpoczęła w okresie przedszkolnym, kiedy jako pięciolatka nauczyła się grać na pianinie. Później kontynuowała naukę pod okiem mgr Violetty Górskiej w Ognisku Muzycznym. W wieku 12 lat rozpoczęła naukę w Szkole Muzycznej I stopnia w Poznaniu w klasie skrzypiec mgr Małgorzaty Trybus. W 2009 r uzyskała tytuł muzyka instrumentalisty w klasie skrzypiec mgr Jana Romanowskiego. Oprócz skrzypiec Anna sięga również po inne instrumenty, wśród nich są np. ukulele, bałałajka, didgeridoo oraz tzw. przeszkadzajki.

Jedną z największych przygód muzycznych (ale nie tylko muzycznych) Ani jest Zespół Pieśni i Tańca  Politechniki Poznańskiej "Poligrodzianie", w którym nieprzerwanie od 8 roku życia śpiewa, tańczy i gra. Tu rozwinęło się zamiłowanie Ani do polskiej kultury, folkloru i podróży. Wraz z zespołem zwiedziła niemal cały świat, m.in.: Australię, Chile, Brazylię, Chiny, Macau, Turcję, Cypr, Egipt i Europę.

Wielką pasją Ani jest śpiew i aranżacja, którą realizuje przy Studenckim Zespole Muzycznym Miłosierdzie przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Poznaniu, nad którym objęła opiekę artystyczną. Wraz z zespołem zdobyła wiele wyróżnień podczas konkursów. Jest solistką w Scholi Lednickiej, prowadzonej przez mgr Ewę Sykulską. Swoim śpiewem i grą na skrzypcach uświetnia śluby i inne uroczystości.

Jest studentką  Politechniki Poznańskiej na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska, kierunek Inżynieria Środowiska. Jako przyszły inżynier działa w Kole Naukowym tegoż kierunku w katedrze Klimatyzacji, Wentylacji i Ochrony Powietrza. W tej dziedzinie odbyła wiele praktyk i szkoleń zawodowych. W 2011 roku rozpocznie studia II stopnia na tym samym kierunku Politechniki Poznańskiej (specjalność: klimatyzacja, ciepłownictwo i wentylacja).

W czasie wolnym działa charytatywnie na rzecz dzieci chorych i niepełnosprawnych.