74.
WYRÓŻNIENIE

Aleksandra Nawrot
uczennica OSM II st. im. J. Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu 
w klasie skrzypiec Jana Romanowskiego i Marii Murawy-Fraski, akompaniament Arnold Dąbrowski
IV Ogólnopolski Festiwal Skrzypcowy dla uczniów szkół muzycznych I i II st. (IV grupa)
Kielce, 15-17 kwietnia 2016
Organizator: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach

 

73.
II MIEJSCE 

Agata Doszczak
uczennica OSM II st. im. J. Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu 
w klasie skrzypiec Jana Romanowskiego, akompaniament Joanna Zathey 
IV Ogólnopolski Festiwal Skrzypcowy dla uczniów szkół muzycznych I i II st. (grupa V) 
Kielce, 15-17 kwietnia 2016
Organizator: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach

 

72.
IV MIEJSCE 

Alicja Lehwark 
uczennica OSM II st. im. J. Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu
w klasie skrzypiec Jana Romanowskiego i Marii Murawy-Fraski, akompaniament Joanna Zathey 
IV Ogólnopolski Festiwal Skrzypcowy dla uczniów szkół muzycznych I i II st. (grupa V) 
Kielce, 15-17 kwietnia 2016
Organizator: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach

 

71.
I MIEJSCE

Aleksander Kistowski
student Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy
(klasa fortepianu Katarzyny Popowej-Zydroń)
I Gdański Konkurs Pianistów Kameralistów
Gdańsk, 22 marca 2016
Organizator: Akademia Muzyczna w Gdańsku
Przygotowanie duetu: Małgorzata Furche-Jurczyk, Jan Romanowski

 

70.
WYRÓŻNIENIE DLA INSTRUMENTALISTY 

Paulina Malesza
uczennica OSM II st. im. J. Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu
w klasie skrzypiec Jana Romanowskiego
I Gdański Konkurs Pianistów Kameralistów
Gdańsk, 22 marca 2016
Organizator: Akademia Muzyczna w Gdańsku
Przygotowanie duetu: Małgorzata Furche-Jurczyk, Jan Romanowski

 

69.
I MIEJSCE

Aleksandra Nawrot
uczennica OSM II st. im Jadwigi Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu 
w klasie skrzypiec mgr Jan Romanowskiego i mgr Marii Murawy-Fraski 
XVI Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym "JANKO MUZYKANT" w kategorii C
Sochaczew, 2 marca 2016
Organizator: PSM I i II st. im F. Chopina w Sochaczewie 

 

68.
II MIEJSCE

Paulina Malesza
uczennica OSM II st. im Jadwigi Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu 
w klasie skrzypiec mgr Jan Romanowskiego
40. Ogólnopolski Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera
Zielona Góra, 6 grudnia 2015
Organizator: Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie
oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze
Patronat: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak 

 

67.
I MIEJSCE

Kalina Zalesinska
uczennica OSM II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu 
w klasie skrzypiec mgr Jana Romanowskiego i mgr Marii Murawy-Fraski
XVI Międzypowiatowy Przegląd Talentów
Środa Wielkopolska, 28 listopada 2015
Organizator: Powiat średzki i Miejska Biblioteka Publiczna w Środzie Wlkp. 

 

66.
II miejsce
oraz nagroda za najlepsze wykonanie utworu Paganiniego

Paulina Malesza
uczennica OSM II st. im Jadwigi Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu
w klasie skrzypiec mgr Jan Romanowskiego
XIII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy
"Młody Paganini"
Legnica, 26-28 kwietnia 2015
Organizator: Zespół Szkół Muzycznych w Legnicy

 

65.
IV nagroda

Agata Doszczak
uczennica OSM im. Jadwigi Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu
klasa skrzypiec prof. Marcin Baranowski i mgr Jan Romanowski
IV Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych
Elbląg, 24-26 kwietnia 2015
Organizator: ZPSM w Elblągu

 

64.
wyróżnienie

Agata Doszczak
uczennica OSM im. Jadwigi Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu
klasa skrzypiec prof. Marcin Baranowski i mgr Jan Romanowski
XI Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków Rybnik 25-28 marca 2015 Organizator: PSM I i II st. w Rybniku
Patronat honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydent Miasta Rybnik, Rektor Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach

 

63.
wyróżnienie

Duet altówkowy Emilia Stępień i Julia Wojtaszek
uczennice OSM im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu
z klasy kameralnej mgr Jana Romanowskiego i mgr Łukasza Kierończyka
WYRÓŻNIENIE
V Ogólnopolski Konkurs Smyczkowych Zespołów Kameralnych im. Grażyny Bacewicz
Łódź 28 marca 2015
Organizator: ZSM im. Stanisława Moniuszki w Łodzi

 

62.
wyróżnienie

Duet altówkowy Emilia Stępień i Julia Wojtaszek
uczennice OSM im. Jadwigi Kaliszewskiej w Poznaniu
z klasy kameralnej mgr Jana Romanowskiego i mgr Łukasza Kierończyka
WYRÓŻNIENIE
XXXIV Konkurs Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II st.
Wrocław 20 - 22 marca 2015
Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im Ryszarda Bukowskiego

 

61.
wyróżnienie

Agata Doszczak
uczennica OSM im. Jadwigi Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu
klasa skrzypiec prof. Marcin Baranowski i mgr Jan Romanowski
VI Międzynarodowe Spotkania Młodych Skrzypków im. prof. Mirosława Ławrynowicza
Płock 9-13 marca 2015 r.
Organizator: PSM I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego, Płockie Towarzystwo Muzyczne im. Wacława Lachmana

 

60.
I nagroda

Kalina Zalesińska
uczennica OSM II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu
w klasie skrzypiec mgr Jana Romanowskiego i mgr Marii Murawy-Fraski
 na XV Międzypowiatowym Przeglądzie Talentów Muzycznych w Środzie Wielkopolskiej
Środa Wielkopolska, 29 listopada 2014
Organizator: Starostwo Powiatowe w Środzie Wielkopolskiej, Tomasz Pawlicki – Starosta Średzki, Miejska Biblioteka Publiczna w Środzie Wielkopolskiej. Małgorzata Walasek – Dyrektor MBP

 

59.
III nagroda dla duetu altówkowego

Julia Wojtaszek i Emilia Stępień
uczennice OSM II st. im. Jadwigi Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu
w klasie kameralnej mgr Jana Romanowskiego i mgr Łukasza Kierończyka
w XVI Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych – Jawor 2014
Jawor, 22-23 listopada 2014
Organizator: Jaworskie Stowarzyszenie Rozwoju Kultury

 

58.
IV nagroda

Paulina Malesza
uczennica OSM II st. im Jadwigi Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu
w klasie skrzypiec mgr Jan Romanowskiego
IX OGÓLNOPOLSKI KONKURS MŁODYCH SKRZYPKÓW im. Stanisława Serwaczyńskiego w Lublinie, 13-20 września 2014 r.
organizator: Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Lublinie
patronat honorowy: PREZYDENT MIASTA LUBLIN Krzysztof Żuk
partner: OSM I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie

 

57.
III nagroda w grupie I 
Agata Doszczak
uczennica OSM II st. im. J. Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu
w klasie skrzypiec prof. Marcina Baranowskiego i mgr Jana Romanowskiego
X LUBUSKIE SPOTKANIA SKRZYPCOWE Zielona Góra, 14 czerwca 2014r.
organizator: PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze

 

56.
wyróżnienie w grupie V

Paulina Malesza
uczennica OSM II st. im. J. Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu
w klasie skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
III OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL SKRZYPCOWY dla uczniów szkół muzycznych I i II st.
Kielce, 26-28 kwietnia 2014 r.
organizator: ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach

 

55.
wyróżnienie w grupie V

Zuzanna Włodarczyk
uczennica OSM II st. im. J. Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu
w klasie skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
III OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL SKRZYPCOWY dla uczniów szkół muzycznych I i II st.
Kielce 26-28 kwietnia 2014 r.
organizator: ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach

 

54.
GRAND PRIX w grupie IV

Agata Doszczak
uczennica OSM II st. im. J. Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu
w klasie skrzypiec prof. Marcina Baranowskiego i mgr Jana Romanowskiego
III OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL SKRZYPCOWY dla uczniów szkół muzycznych I i II st.
Kielce, 26-28 kwietnia 2014 r.
organizator: ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach

 

53.

III nagroda w kategorii B

Agata Doszczak
uczennica OSM II st. im. J. Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu
w klasie skrzypiec prof. Marcina Baranowskiego i mgr Jana Romanowskiego
III MIĘDZYNARODOWY KONKURS SKRZYPCOWY Cieszyn, 13-15 kwietnia 2014r.
organizator: PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Cieszynie
patronat honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie

 

52.

III nagroda

Julia Wojtaszek
uczennica OSM II st. im. J. Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu
w klasie altówki mgr Jana Romanowskiego i mgr Łukasza Kierończyka
I Ogólnopolski Konkurs Altówkowy i Kontrabasowy Gdańsk, 14-16 marca 2014r.
organizator: OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku

 

51.

Nagroda Miasta Poznania

Agata Doszczak uczennica OSM II st. im. J. Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu

w klasie skrzypiec prof. Marcina Baranowskiego i mgr Jana Romanowskiego

za szczególne osiągnięcia dla uczniów poznańskich szkół za rok 2012/2013

 

50.

Nagroda Miasta Poznania

Paulina Malesza
uczennica OSM II st. im. J. Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu
w klasie skrzypiec mgr Jana Romanowskiego 
za szczególne osiągnięcia dla uczniów poznańskich szkół za rok 2012/2013

 

49.

Nagroda Miasta Poznania

Julia Wojtaszek
uczennica OSM II st. im. J. Kaliszewskiej w ZSM w Poznaniu
w klasie altówki mgr Jana Romanowskiego i mgr Łukasza Kierończyka
za szczególne osiągnięcia dla uczniów poznańskich szkół za rok 2012/2013

 

48.
II nagroda w grupie 2

Paulina Malesza
XXXIX Ogólnopolski Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera
Zielona Góra, 29 listopada – 1 grudnia 2013 r.
organizator: PSM I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze

 

47.
II nagroda

Paulina Malesza
IX Lubuskie Spotkania Skrzypcowe
Zielona Góra, 17 czerwca 2013 r.
organizator: PSM I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze

 

46.
II nagroda

Zuzanna Włodarczyk
IX Lubuskie Spotkania Skrzypcowe
Zielona Góra, 17 czerwca 2013 r.
organizator: PSM I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze

 

45.
III nagroda

Agata Doszczak
IX Lubuskie Spotkania Skrzypcowe
Zielona Góra, 17 czerwca 2013 r.
organizator: PSM I i II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze

 

44.
III nagroda

Katarzyna Ratajczak
VI Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy “Mistrz literatury dziecięcej Oskar Rieding”
Warszawa, 13-16 czerwca 2013 r.
organizator: PSM I st. Nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie

 

43.
I nagroda w Grupie 3

Julia Wojtaszek
IV Konkurs Altówkowy dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia
Żywiec, 17 maja 2013 r.
organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Żywcu, Samorządowa Szkoła Muzyczna II stopnia w Żywcu

 

42.
III nagroda w kat. „D”

Paulina Malesza
II Międzynarodowy Cieszyński Konkurs Skrzypcowy
Cieszyn, 21 – 23 kwietnia 2013 r.
organizator: PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Cieszynie
patronat honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie

 

41.
III nagroda w kat. „C”

Zuzanna Włodarczyk
II Międzynarodowy Cieszyński Konkurs Skrzypcowy
Cieszyn, 21 – 23 kwietnia 2013 r.
organizator: PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Cieszynie
patronat honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie

 

40.
Wyróżnienie

Alicja Lehwark
II Międzynarodowy Cieszyński Konkurs Skrzypcowy
Cieszyn, 21 – 23 kwietnia 2013 r.
organizator: PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Cieszynie
patronat honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie

 

39.
III nagroda

Julia Wojtaszek
III Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Instrumentów Smyczkowych
Elbląg, 19 – 21 kwietnia 2013 r.
organizator: ZPSM im K. Wiłkomirskiego w Elblągu

 

38.
III nagroda

Julia Wojtaszek
VI Ogólnopolski Wrocławski Konkurs Młodych Altowiolistów
Wrocław, 19 – 20 kwietnia 2013 r.
organizator: SM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
patronat: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie

 

37.
II wyróżnienie

Katarzyna Ratajczak
II Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy “Vivaldi 335”
Wieliczka, 10 – 13 kwietnia 2013 r.
organizator: S M I st. w Wieliczce

 

36.
III nagroda

Kwartet Skrzypcowy: Paulina Malesza, Agata Doszczak, Marta Grygier, Zuzanna Włodarczyk
XIV Ogólnopolski Konkurs Smyczkowy Zespołów Kameralnych im. Grażyny Bacewicz
Łódź, 5 kwietnia 2013 r.
Organizator: ZSM im. St. Moniuszki w Łodzi

 

35.
II nagroda (grupa III)

Paulina Malesza
uczennica 6 klasy PSM I st. im. K. Kurpińskiego w ZSM w Poznaniu w klasie skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
V Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy “Mistrz Literatury Dziecięcej O. Rieding”
Warszawa 9 – 12 czerwca 2011 r.
Organizator: PSM I st. Nr 4 im. K. Kurpińskiego w Warszawie pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

34. 
II nagroda

Kwartet Skrzypcowy: Paulina Malesza, Agata Doszczak, Marta Grygier, Zuzanna Włodarczyk
oraz wyróżnienie dla nauczyciela prowadzącego mgr Jana Romanowskiego
Ogólnopolskie Przesłuchania Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II stopnia
Warszawa, 7-8 stycznia 2013 r.
Organizator: Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie

 

33.
II nagroda (grupa IV)

Paulina Malesza
uczennica I klasy OSM II st. im H. Wieniawskiego w ZSM w Poznaniu w klasie skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
II Ogólnopolski Festiwal Skrzypcowy dla uczniów szkół muzycznych I i II st.,
Kielce, 4-6 maja 2012 r.
Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach
Współorganizator: Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. w Kielcach;
Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie

 

32.
III nagroda (grupa VI)

Maria Nowak
uczennica V klasy OSM II st. im H. Wieniawskiego w ZSM w Poznaniu
w klasie skrzypiec prof. zw. Marcina Baranowskiego i mgr Jana Romanowskiego
II Ogólnopolski Festiwal Skrzypcowy dla uczniów szkół muzycznych I i II st.,
Kielce, 4-6 maja 2012 r.
Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Ludomira Różyckiego w Kielcach
Współorganizator: Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. w Kielcach;
Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie

 

31.
I nagroda

Paulina Malesza
uczennica I klasy OSM II st. im H. Wieniawskiego w ZSM w Poznaniu w klasie skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
I Cieszyński Konkurs Skrzypcowy
Cieszyn, 21-22 kwietnia 2012 r.
Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Ignacego Paderewskiego w Cieszynie
Współorganizator: Starostwo Powiatowe w Cieszynie
Patronat honorowy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie;
Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie; Wojewoda Śląski; Burmistrz miasta Cieszyn

 

30.
wyróżnienie (grupa młodsza)
Paulina Malesza
uczennica I klasy OSM II st. im H. Wieniawskiego w ZSM w Poznaniu w klasie skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
VI Młodzieżowy Konkurs na Skrzypce Solo im. Tadeusza Wrońskiego,
Tomaszów Mazowiecki, 2-4 kwietnia 2012 r.
Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. prof. Tadeusza Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim

 

29.
II nagroda

kwartet skrzypcowy w składzie: Katarzyna Olszewska – skrzypce, Anna Środecka – skrzypce, Weronika Janik – skrzypce, Sebastian Goliński – skrzypce
z klasy kameralnej mgr Jana Romanowskiego
XI Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskiego
Łomianki – Izabelin, 7-15 maja 2011 r.
organizator: Fundacja Kultury i Edukacji im. J. Zarębskiego
Niepubliczna Szkoła Muzyczna o statusie szkoły publicznej w Łomiankach

 

28.
V nagroda (grupa III)
Paulina Malesza
uczennica 6 klasy PSM I st. im. K. Kurpińskiego w ZSM w Poznaniu w klasie skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
Wielkopolski Konkurs Wykonawczy
Poznań, 6 – 9 maja 2011 r.
Organizator: Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. nr 1

 

27.
wyróżnienie
Paulina Malesza
uczennica 6 klasy PSM I st. im. K. Kurpińskiego w ZSM w Poznaniu w klasie skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
VII Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafrankjów Rybnik 2011
Organizator: PSM I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku
Rybnik 17 – 19 kwietnia 2011 r.

 

26.
I nagroda
Anna Malesza
uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu
z klasy skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
II Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Smyczkowych,
kategoria: skrzypce
Elbląg, 15-17 kwietnia 2011 r.
Organizator: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu

 

25.
I nagroda
Sebastian Goliński uczeń OSM im. H. Wieniawskiego w ZSM w Poznaniu
z klasy skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
II Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Smyczkowych,
kategoria: altówka
Elbląg, 15-17 kwietnia 2011 r.
Organizator: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu

 

24.
III nagroda
oraz nagroda SPECJALNA za najlepsze wykonanie utworu Grażyny Bacewicz
kwartet skrzypcowy w składzie: Katarzyna Olszewska – skrzypce, Anna Środecka – skrzypce, Weronika Janik - skrzypce, Sebastian Goliński – skrzypce
z klasy kameralnej mgr Jana Romanowskiego
XIII Ogólnopolski Konkurs Smyczkowych Zespołów Kameralnych im. Grażyny Bacewicz
Łódź, 9 kwietnia 2011 r.
organizator: Zespół Szkół Muzycznych im. S. Moniuszki w Łodzi

 

23.
III nagroda (grupa II)
Sebastian Goliński, uczeń IV klasy OSM II st. im. H. Wieniawskiego w ZSM w Poznaniu
z klasy skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
V Wrocławski Konkurs Młodych Altowiolistów
Wrocław, 08–10 kwietnia 2011
organizator: Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu

 

22.
III nagroda

kwartet skrzypcowy w składzie: Katarzyna Olszewska – skrzypce, Anna Środecka – skrzypce, Weronika Janik - skrzypce, Sebastian Goliński – skrzypce
z klasy kameralnej mgr Jana Romanowskiego
Ogólnopolskie Przesłuchania Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II stopnia
Warszawa, 11-13.03.2011 r.
Organizator: Centrum Edukacji Artystycznej

 

21.
laureat MŁODA POLSKA

Anna Malesza
uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu
z klasy skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
laureatką programu ministerialnego MŁODA POLSKA
za wybitne osiągnięcia artystyczne 2011

 

20.
Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Anna Malesza
uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu
z klasy skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2010/2011

 

19.
IV nagroda

Anna Malesza
uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu
z klasy skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
II Ogólnopolski Konkurs Młodych Skrzypków im. Eugenii Umińskiej
Poznań, 12-16.12.2010
Organizator: Akademia Muzyczna im. J. I. Paderewskiego w Poznaniu

 

18.
GRAND PRIX

Anna Malesza
uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu
z klasy skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
III Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Rodziny Grobliczów uczniów szkół muzycznych II stopnia,
Kraków, 7-11.12.2010
Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie

 

17.
nagroda specjalna koncert z Filharmonią Krakowską
dla Anny Maleszy
uczennicy OSM II st. im.H. Wieniawskiego w ZSM w Poznaniu
z klasy mgr Jana Romanowskiego
ufundowana przez Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Pawła Przytockiego, Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie
III Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Rodziny Grobliczów uczniów szkół muzycznych II stopnia
Kraków, 7-11.12.2010
Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie

 

16.
finalista

Anna Malesza
uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu
z klasy skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy „Andrea Postacchini”
Fermo (Włochy), 24-29 maja 2010 r.
Organizator: Centro Culturale „Antiqua Marca Firmana”

 

15.
II nagroda

Anna Malesza
uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu
z klasy skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
VII Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy „Młody Paganini”
Legnica, 8-11 kwietnia 2010 r.
Organizator: Fundacja For Art

 

14.
I nagroda

Anna Malesza
uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu
z klasy skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
Ogólnopolskie Przesłuchania Uczniów Klas Skrzypiec
Warszawa, 21 marca 2010 r.
Organizator: Centrum Edukacji Artystycznej

 

13.
I nagroda

Anna Malesza
uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu
z klasy skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
XXXV Ogólnopolski Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera
Zielona Góra, 27-29 listopada 2009 r.
Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. M. Karłowicza w Zielonej Górze

 

12.
II nagroda

Anna Malesza
uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu
z klasy skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
II Międzynarodowy Konkurs im. H. W. Ernsta i K. Szymanowskiego
Wrocław, 4-8 listopada 2009 r.
Organizator: Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu

 

11.
III nagroda

Kwartet skrzypcowy w składzie: Adam Siebers, Stanisław Podemski, Maria Nowak, Anna Malesza
uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu
z klasy kameralnej mgr Jana Romanowskiego 
Ogólnopolskie Przesłuchania Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II st.
Warszawa, 7-8 maja 2009 r.
Organizator: Centrum Edukacji Artystycznej

 

10.
Wyróżnienie

Kwartet smyczkowy w składzie: Anna Malesza - skrzypce, Marta Wasilewicz – skrzypce, Przemysław Pujanek - altówka, Zuzanna Szambelan - wiolonczela
uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu
z klasy kameralnej mgr Jana Romanowskiego
Ogólnopolskie Przesłuchania Zespołów Kameralnych Szkół Muzycznych II st.
Warszawa, 7-8 maja 2009 r.
Organizator: Centrum Edukacji Artystycznej

 

9.
III nagroda

Kwartet smyczkowy w składzie: Anna Malesza - skrzypce, Marta Wasilewicz - skrzypce, Przemysław Pujanek - altówka, Zuzanna Szambelan - wiolonczela,
uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu
z klasy kameralnej mgr Jana Romanowskiego
XII Ogólnopolski Konkurs Smyczkowych Zespołów Kameralnych im. G. Bacewicz
Łódź, 3-4 kwietnia 2009 r.
Organizator: Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi

 

8.
Wyróżnienie

Kwartet skrzypcowy w składzie: Adam Siebers, Stanisław Podemski, Maria Nowak, Anna Malesza
uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu
z klasy kameralnej mgr Jana Romanowskiego
XII Ogólnopolski Konkurs Smyczkowych Zespołów Kameralnych im. G. Bacewicz
Łódź, 3-4 kwietnia 2009 r.
Organizator: Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi

 

7.
III nagroda

Stanisław Kukorowski
uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu
z klasy mgr Jana Romanowskiego
XIV Muzyczne Prezentacje Młodych Skrzypków Szkół Muzycznych I Stopnia
Bystrzyca Kłodzka, 17-18 maja 2007 r.
Organizator: Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej

 

6.
II nagroda

Justyna Wąsowska
uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina 
z klasy skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
Szkolny Konkurs Wykonawczy
Poznań, listopad 2004 r.
Organizator: Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu

 

5.
II nagroda

Maria Kupińska
uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina 
z klasy skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
Szkolny Konkurs Wykonawczy
Poznań, listopad 2004 r.
Organizator: Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu

 

4.
I nagroda

Michalina Slany
uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina 
z klasy skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
Szkolny Konkurs Wykonawczy
Poznań, listopad 2004 r.
Organizator: Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu

 

3.
III nagroda

Justyna Wąsowska
uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina 
z klasy skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
Szkolny Konkurs Wykonawczy
Poznań, listopad 2002 r.
Organizator: Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu

 

2.
II nagroda

Maria Kupińska, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina
z klasy skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
Szkolny Konkurs Wykonawczy
Poznań, listopad 2002 r.
Organizator: Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu

 

1.
I nagroda

Weronika Pupka
uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina
z klasy skrzypiec mgr Jana Romanowskiego
Szkolny Konkurs Wykonawczy
Poznań, listopad 2002 r.
Organizator: Zespół Szkół Muzycznych w Poznaniu